Studijas “Kuldīgas palete” izstāde "Nekur nav tik labi kā mājās" Kuldīgas novada muzejā

Šelomīte Jaunzeme

Kuldīgas novada muzejā skatāma TTMS “Kuldīgas palete” izstāde “Nekur nav tik labi kā mājās”. Izstādē piedalās 14 dalībnieki, darbi ir dažādās tehnikās - eļļa, akrils, akvarelis, tuša.

“Dzīves mirkļi, saules pielietie un mākoņainie. Mirkļi, kad gribas dzērvēm līdzi skriet, rasainā zālē paslēpties un "Melnajā Kolkā" savas domas izpeldināt. Ventas rumba, senais Kuldīgas tilts, skaistie pilsētas skati... Viss uzrunā caur acīm uz sirdi. Tā mēs sajūtam savu Kuldīgu, savas mājas, tā caur krāsām to pasaulei vēlamies parādīt.” par izstādi stāsta studijas dalībnieki.

1969. gada rudenī aizsākās studijas darbība, kā pašdarbības gleznotāju pulciņš, kurš sevī apvienoja gleznot mīlošus, gleznot gribošus un gleznot varošus Kuldīgas pilsētas un rajona amatiergleznotājus.

1989. gada pavasarī pašdarbības gleznotāju pulciņš ieguva statusu TTMS „Kuldīgas Palete”, par vadītāju ieceļot mākslinieku Vilni Rasu. Studijas dalībnieku personālizstādes un grupu kopizstādes notikušas Kuldīgā, tās rajonā, Saldū, Talsos, Liepājā, Ventspilī, Tukumā, Jūrmalā, Rīgā, Durbes pilī, Pelču pilī, Rudbāržu pilī un Lietuvā.

2010. gada rudenī par studijas vadītāju iecēla mākslinieci Ivetu Brenci. Studijas dalībnieki turpina piedalīties personālizstādēs un grupu kopizstādes.

Foto no izstādes atklāšanas: http://www.kuldigasmuzejs.lv/id631/ttms-kuldigas-palete-izstades-nekur-nav-tik-labi-ka-majas-atklasana