Projekts kopā ar atbalsta grupu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „Kopā būt!”

Lai padarītu arī mūsu muzeju vidi draudzīgāku un pieejamāku dažādām sabiedrības grupām, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jau gadu norisinās regulāras tikšanās ar atbalsta grupu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Kopā būt!”.

Sociālā atbalsta grupa cilvēkiem ar īpašām vajadzībām „Kopā būt!” tiek organizēta pilsētas sociālā dienesta paspārnē un tiekas trīs reizes nedēļā uz dažādam nodarbībām. Grupā ir līdz 20 dalībniekiem, katru reizi skaits ir mainīgs.

Priecājamies, ka reizi mēnesī vienā no šādām dienām varam uzņemt dalībniekus pie sevis. Katrai tikšanās reizei ir sava tematika, kas saistīta gan ar kalendārajām norisēm – piemēram svētkiem, gan ar aktuālo piedāvājumu muzejā – izstādēm, kas apskatāmas. Līdz šim runāts par  Ziemassvētkiem, Barikāžu laiku, Lieldienām, Vasarsvētkiem, Latvijas proklamēšanu un tās simboliem,  kā arī apskatītas muzeja pamatekspozīcijas un izstādes. Dalībnieki mācījušies par keramiku, pasakām un zāļu tējām.

Katru reizi ir informatīvā daļa – prezentācijas vai vienkārši stāstījuma veidā, kur ietverta arī diskusija par tematu. Otrajā daļā tiek darīts kas praktiskāks, kas saistīts ar konkrēto tematiku.

Novembra sākumā notika kārtējā tikšanās reize ar grupas “Kopā būt!” dalībniekiem. Šajā reizē tika runāts par Latvijas dibināšanu, tās simboliem, tika gatavotas latviskas grāmatzīmes un svinēta kopā būšanas pirmā gadadiena.

Foto no novembra tikšanās reizes ar atbalsta grupu “Kopā būt!”: http://www.kuldigasmuzejs.lv/id622/tiksanas-ar-atbalsta-grupas-kopa-but!-dalibniekiem

© Kuldīgas novada muzejs / 2017