Indriķa Zeberiņa jubilejas izstāde "Snēpelnieka sapņojums"

Foto: Indriķis Zeberiņš spēlē vijoli savā darbnīcā, mākslas dienu laikā. 1960. gadi.

Kuldīgas novada muzejā skatāma Indriķa Zeberiņa jubilejas izstāde “Snēpelnieka sapņojums”.

Mākslinieks Indriķis Zeberiņš dzimis pirms 135 gadiem, Snēpeles pagasta "Sprincsaldeniekos". Snēpele kļuva par vietu, no kuras mazais Indriķis sāka iepazīt pasauli. Augot ciešā saskarē ar dabu, ejot ganos un vakaros, klausoties mātes dziedātās tautasdziesmas, sāka veidoties sapratne par vērtībām, kas vēlāk spilgti atspoguļojās mākslinieka darbos. Indriķis Zeberiņš pieredzēja postu, ko zemei un tautai atnesa divi pasaules kari. Tas stiprināja viņa pārliecību dzīvot ar īstu latviskuma garu. Šo pārliecību viņš centās ieaudzināt savos trīs bērnos, jo agri zaudējot sievu, kļuva par vienīgo audzinātāju un apgādnieku.

Indriķis Zeberiņš ir devis nenovērtējamu ieguldījumu latviešu mākslā, bet sevišķi grāmatu grafikas attīstībā, kur attēloja zemnieku dzīvi, pievēršot uzmanību dažādām detaļām. Šī tēma atspoguļojās arī viņa gleznās. Bieži vien viņa darbiem bija satīrisks raksturs.

Apmeklējot izstādi Kuldīgas novada muzejā, būs iespēja aplūkot Indriķa Zeberiņa daiļradi gleznās un viņa nenoliedzami spilgto personību daudzās fotogrāfijās.