Vēsturisku priekšmetu dāvinātāji kā pateicību saņem muzeja “Drauga karti”

Kuldīgas novada muzeja krājumu būtiski papildina kuldīdznieku dāvinājumi – priekšmeti un stāsti par dzimtas vēsturi. Lai pateiktos cilvēkiem, kuri ir gatavi uzticēt šīs liecības Kuldīgas novada muzejam, muzejs ir sagatavojis īpašas Drauga kartes. Karti ar pirmo numuru saņēma Losmaņu ģimene, viņi muzejam dāvināja grāmatas, patafonu un spēļu kārtis.

Evita Losmane pastāstīja, ka reliģiska rakstura grāmatas ir atrastas aptuveni pirms 22 gadiem, kad dzīvoklī Rumbas ielā veikti remontdarbi, tās bija atstātas uz krāsns augšas. Savukārt patafons oriģināli esot no Liepājas puses – Nīcas, vēlāk tas nonācis Kuldīgā. Kārtis piederējušas Reiņa Losmaņa tētim, viņš atceras, ka tēvs ar tām spēlējis zoli. Visas lietas ģimene glabājusi, līdz nolemts tās uzdāvināt Kuldīgas novada muzejam.

Drauga kartes īpašnieki muzeju un tā rīkotos pasākumus var apmeklēt bezmaksas.

Ja arī jums ir priekšmeti, kurus jūs esat gatavi nodot muzejam, lūdzu, sazinieties ar Krājuma nodaļu zvanot uz tālruni 63324395 vai rakstot uz e-pastu muzejs@kuldiga.lv. Jūsu dāvinājumi un atmiņu stāsti palīdz labāk izprast kuldīdznieku dzīvi un sadzīvi tuvākā un tālākā pagātnē, kā arī veido mūsu kopējo vēstures atmiņu.

Krājumā esošos priekšmetus muzejs izmanto, lai veidotu ekspozīcijas, izstādes un veiktu pētnieciskos darbus. Krājumā esošā informācija un priekšmeti ir pieejami ikvienam interesantam.

Vairāk par Kuldīgas novada muzeja krājumu http://www.kuldigasmuzejs.lv/s33/krajums/