Dokumentālās filmas "DIVI EZERI.VIENS DUMPIS" un "OKEĀNA SAVIĻŅOTIE"

12.08. 22:00 “DIVI EZERI.VIENS DUMPIS” 

Scenārija autori: Ieva Goba, Andris Vanadziņš, 2017

Filma “Divi ezeri. Viens dumpis” vēsta par Engures un Papes ezeru aizsardzības vēsturi, mūsdienām, cilvēkiem un aizsargājamu putnu – lielo dumpi. Tā raksturīgo balsi – dobju skaņu, kas līdzīga pūšanai tukšā pudelē, niedrājos var dzirdēt bieži, bet pašu putnu redzējis tikai retais. Lai iegūtu informāciju par lielā dumpja dzīvesveidu, Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu un Engures ezera dabas parka fondu 2013. gadā abos ezeros uzsāka projektu, kura laikā tika radītas dumpim piemērotas mājvietas Engures un Papes ezerā.

Jaunā filma stāsta par Engures un Papes ezeru ekosistēmām un to unikalitāti caur vienas sugas – lielā dumpja prizmu. Ar ko dumpis ir īpašs? Kāda ir tā ezera niedrājos slēptā dzīve? Kas apdraud šo sugu.

Filmas autori: studija Elm Media. Scenārija autori Ieva Goba, Andris Vanadziņš, producente – Līna Bērziņa, operatori Kaspars Goba, Lelde Goba un Māris Maskalāns, skaņu operators Mārtiņš Kreilis, montāžas režisors Visvaldis Zarakovskis, skaņas montāža Jānis Zaneribs. Filmas garums – 30 min.

 

22:30 “OKEĀNA SAVIĻŅOTIE”

Rež. Sandijs Semjonovs, Laura Rožkalne-Ozola, 2017

Divi latvieši kļuvuši par pirmo komandu pasaulē, kura airu laivā šķērsojusi Dienvidatlantijas okeānu. Bez motora, burām vai pavadošā kutera. Abi entuziasti nav burātāji, jūrnieki vai profesionāli airētāji, piedzīvojumu sāk gatavot no nulles internetpārlūkā ierakstot "kā pārairēt okeānu?". Plānoto 100 dienu vietā okeānā tiek pavadītas 142 dienas. Filmas autoru mērķis ir parādīt kā gandrīz neiespējamais kļūst iespējams. Kā ar prieku darot var sasniegt pat šādus, prātam neaptveramus apvāršņus.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

© Kuldīgas novada muzejs / 2017